RVM Systems AB Gizlilik Politikası

Kuruluş Numarası 556614-4662

Kim olduğumuz, kişisel bilgilerinizi nasıl ve neden topladığımız, depoladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız, kişisel bilgileriniz ile ilgili haklarınız ve bir şikayetiniz olması durumunda bizimle ve düzenleyici makamlarla nasıl irtibata geçeceğiniz hakkında önemli bilgiler içerdiğinden bu web sitesi gizlilik politikasını okumanızı rica ediyoruz.

Bu web sitesi gizlilik politikası aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

 • Biz kimiz
 • Web sitemiz
 • Kişisel bilgilerinizi toplama ve kullanımımız
 • Bilgilerinizin uluslararası düzlemde aktarılması
 • Tanımlama bilgileri (çerezler) ve benzer teknolojiler
 • Haklarınız
 • Kişisel bilgilerinizin güvenli tutulması
 • Şikayetlerinizi nasıl bildirirsiniz?
 • Bu gizlilik politikasındaki değişiklikler
 • Bizimle nasıl irtibata geçersiniz?
 • İlave yardıma mı ihtiyacınız var?

Biz kimiz

Bu web sitesi RVM Systems Limited tarafından işletilmektedir. İsveç'te tescilli bir şirket olup, RVM Systems AB Dackevagen 33, 2 trappor , 177 34 Jarlafalla İsveç adresinde kayıtlıyız. İsveç'te geri dönüşüm otomatları ve depozito iadesi alanında pazar lideriyiz. Daha fazla bilgi için bkz. www.rvmsystems.com.

Hakkınızdaki bir takım kişisel bilgileri toplamak ve kullanmaktayız ve bu bilgilerden sorumluyuz. Bunu yaparken, Avrupa Birliği çapında geçerli olan Genel Verilerin Korunma Yönetmeliği'nin düzenlemesine tabiyiz ve yasalar nezdinde bu bilgilerin 'denetleyici' olarak bilgilerden sorumluyuz.

Web sitemiz

Bu gizlilik politikası sadece  www.rvmsystems.com web sitemizi kullanımınız ile ilgilidir.

Web sitemizde, size daha fazla hizmet sağlamak ve ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek için belirli güvenilir üçüncü taraflar tarafından sahip olunan ve işletilen başka web sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu üçüncü taraf web siteleri de kendilerine ait ayrı gizlilik politikalarına göre sizin hakkınızda bilgi toplayabilirler. Söz konusu diğer üçüncü taraf web siteleri ile ilgili gizlilik politakaları için kendi gizlilik politikalarına başvurunuz.

Kişisel bilgilerinizi toplama ve kullanımımız

Web sitemize erişim sağladığınız, bizimle irtibata geçtiğiniz, satış amaçlı bir sorgulama yaptığınız, bize geri bildirim gönderdiğiniz, web sitemize materyal gönderisi yaptığınız ve web sitemiz üzerinde müşteri anketlerini doldurduğunuzda sizin hakkınızda kişisel bilgiler toplamaktayız.

Bu bilgileri, örneğin bizimle irtibata geçtiğinizde, doğrudan sizden alıyoruz.

Sizin hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler, web sitemizde yürütülen belirli etkinliklere bağlıdır. Bu bilgiler şunları kapsar:

 • isminiz
 • e-posta adresiniz
 • telefon numaranız
 • bize telefon, eposta, gönderi veya sosyal medya aracılığıyla verdiğiniz geri bildirimlerin detayları
 • istediğiniz hizmetler hakkındaki bilgiler
 • size sağladığımız hizmetler hakkındaki bilgiler

Web sitemize erişim sağladığınız, bizimle irtibata geçtiğiniz, satış amaçlı bir sorgulama yaptığınız, bize geri bildirim gönderdiğiniz, web sitemize materyal gönderisi yaptığınız ve web sitemiz üzerinde müşteri anketlerini doldurduğunuzda sizin hakkınızda kişisel bilgiler toplamaktayız.

Bu bilgileri, örneğin bizimle irtibata geçtiğinizde, doğrudan sizden alıyoruz.

Sizin hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler, web sitemizde yürütülen belirli etkinliklere bağlıdır. Bu bilgiler şunları kapsar:

 • sizin sorgularınıza verilen yanıtlar
 • kimliğinizin doğrulanması
 • size verilen mal ve hizmetler
 • web sitemizin sizin özel tercihlerinize göre özelleştirilmesi
 • web sitemizdeki veya sizi etkileyebilecek hizmetlerimizdeki değişiklikler hakkında size yapılan bildirimler
 • hizmetlerimizdeki iyileştirmeler
 • sağlanan müşteri desteği 

Bu web sitesinin çocuklar tarafından kullanılması amacıyla tasarlanmamıştır, biz de çocuklar ile ilgili kişisel bilgileri bilerek toplamamakta veya kullanmamaktayız.

Kişisel bilgilerinizi işlememizin yasal dayanağı

Kişisel bilgilerinizi kullandığımızda, bunu yapmak için yasal bir dayanağımızın olması gereklidir. Hangi kişisel bilgileri ve neden işlediğimize bağlı olarak çeşitli yasal dayanakları kullanabiliriz.

Kullanabildiğimiz yasal dayanaklar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 • onay: kişisel bilgilerinizi belirli bir amaç için işlememize verdiğiniz açık onay bulunması. İşleme bu yasal dayanağa göre yapıldığında onayınızı herhangi bir anda geri çekebilirsiniz.
 • sözleşme: kişisel bilgilerinizin kullanmamızın sizinle yaptığımız bir sözleşme için gerekiyor olması veya sizin bir sözleşmeyi yapmadan önce bizden atmamızı istediğiniz belli adımlar olması.
 • yasal yükümlülük: kişisel bilgilerinizi kullanmamızın yasaya (sözleşmeden doğan yükümlülükler hariç) uymamız için gerekli olması.
 • hayati çıkarlar: Kişisel bilgilerinizi kullanmamızın bir başkasının hayatını korumak için gerekli olması.
 • umumi görev: Kişisel bilgilerinizi kullanmamızın kamu yararına olan bir görevi yerine getirmek veya resmi fonksiyonlarımız için gerekli olması ve görev veya fonksiyon için yasada açık bir dayanağın bulunması.
 • meşru çıkarlar: Kişisel bilgilerinizi kullanmamızın meşru çıkarlarımız veya bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması (kişisel bilgilerinizin korunmasının, bizim meşru çıkarlarımızı geçersiz kılacak iyi bir neden bulunmadığı takdirde).

İlave bilgiler — topladığımız bilgiler ve bilgileri ne zaman ve nasıl kullandığımız

Kişisel bilgileri ne zaman topladığımız, neyi topladığımız ve ayrıca nasıl kullandığımız hakkında daha fazla detay için aşağıdaki bölümleri okuyunuz:

Bilgilerin toplandığı zaman

Bizimle irtibata geçtiğinizde

İstediğimiz bilgiler

İrtibat bilgileri:
Adınız, eposta adresiniz ve telefon numaranız

Bilgilerinizi nasıl ve neden kullanıyoruz?

Bunu isteme nedenimiz:
— sizinle iletişime geçmek
— size mal ve hizmet sağlamak
— size sağlanan mal ve hizmetler konusunda bilgi vermek

Kişisel bilgilerinizi toplamak ve kullanmak için yasal dayanak olarak, müşterimiz değilken meşru çıkarlarımızı, müşterimiz olduğunuzda sözleşmeyi kullanmaktayız.

Bağlama göre, meşru çıkarlarımız sizin sorgularınıza yanıt vermek, bir satış isteğini işlemek veya geri bildirime dönmektir.

Kişisel bilgilerinizi paylaştıklarımız

Kişisel bilgilerinizi, size hizmet verebilmeleri için kendi çalışanlarımızla paylaşmaktayız.

RVM Systems AB, SE56614-4662 sicil numarasıyla İsveç'te tescil edilmiş bir şirket olup, tescilli adresi Dackevagen 33, 177 34 Jarfalla, İsveç'tir. Kişisel bilgileriniz, işveren olarak RVM Systems AB üzerinden Grup ile paylaşılacaktır.

Ayrıca, faaliyet göstermemize, hizmetlerimizi tedarik etmemize, iyileştirmemize, entegre etmemize, özelleştirmemize, destek vermemize ve pazarlamamıza yardımcı olacak üçüncü taraflar ile de paylaşmaktayız. Bu üçüncü tarafların veri koruma yasaları ve güvenliğe uymasını temin edecek tedbirleri üstlenmekteyiz ve uygun yasal belgelerin bulunduğunu her zaman temin etmekteyiz.

Web sitesi ve uygulama geliştirme ile destek, barındırma, bakım, yedekleme, depolama, analiz ve diğer hizmetleri sunan hizmet tedarikçilerini kullanmaktayız, bu tedarikçilerin sizin hakkınızdaki bilgileri erişmesi gerekebilir.

Bir hizmet tedarikçisi bizim adımıza hizmetleri yerine getirmek için bilgilere erişmeye ihtiyaç duyarsa, bunu bizden aldıkları talimat doğrultusunda yapar ve size ait bilgileri korumak için tasarlanan politika ve prosedürlerimize uymak zorundadır.

Kişisel bilgilerinizi kolluk kuvvetleri veya diğer makamlarla, geçerli yasalar tarafından gerekmesi durumunda paylaşacağız.

Kişisel bilgilerinizi başka bir üçüncü taraf ile paylaşmayacağız.

Kişisel bilgilerinizi ne kadar süreyle saklıyoruz?

Kişisel bilgileri sözleşmeye dayalı, yasal veya meşru bir yükümlülük olduğu durumda muhafaza edeceğiz. Bu bilgileri, bahsi geçen sözleşmeye dayalı, yasal veya meşru yükümlülükleri yerine getirmek için makul şekilde gereken süre kadar muhafaza edeceğiz. Bu yükümlülükleri karşılamak için bilgilerinizi yıllar boyunca muhafaza etmek zorunda kalabilirz. Örneğin vergi ve muhasebe gereklilikleri ile ilgili yürürlükteki bir AB yasası veya uluslararası yasaya uymamız gerekebilir.

Kişisel bilgilerinizi kullanmak için herhangi bir amacımız veya yasal bir dayanağımız olmadığında, kişisel bilgilerinizi silmek veya anonimleştirmek için makul adımları atacağız.

Bilgileri vermeniz gerekip gerekmediği ve gerekiyorsa nedeni

Bir satış isteğini işlemek, herhangi bir iletişime yanıt vermek veya mal ve hizmetlerimiz için sipariş işlememize olanak vermek için adınızı ve eposta adresinizi, koşullara bağlı olarak telefon numaranızı vermenizi istiyoruz. Bilgileri bize vermeniz gerekip gerekmediği konusunda, sizden bilgi toplama noktasında sizi bilgilendireceğiz.

Bilgilerinizin uluslararası düzlemde aktarılması

Kişisel bilgileriniz, yaşadığınız ülkeden başka bir ülkeye transfer edilebilir ve o ülkelerde işlenebilir. Bu ülkelerin, sizin ikamet ettiğiniz ülkenin yasalarından farklı veri koruma yasaları bulunuyor olabilir.

Halihazırda kişisel bilgilerinizi Avrupa Ekonomik Alanı'nın (EEA) dışında yer alan ülkelere aktarmıyoruz.

Bu durumda değişiklik olursa, kişisel bilgileriniz uygun korunmaya tabi olacaktır, örn: gizlilik haklarınızın korunmasına yardımcı olmak üzere hazırlanan ve kişisel bilgilerinizin kötü kullanılması düşük olasılığının gerçekleşmesi durumunda size hukuk yolu veren Avrupa Komisyonu onaylı sözleşme (Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca izin verilen).

Daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin (bkz. aşağıda yer alan 'Bizimle nasıl irtibata geçersiniz' bölümü).

Sosyal medyayı nasıl kullanıyoruz?

İşletmemizi tanıtmak ve sizinle iletişime geçmek için sosyal medyayı ve sosyal ağları kullanabiliriz. Bunun için Facebook, Twitter, LinkedIn, Wordpress ve Youtube gibi üçüncü taraf hizmet tedarikçilerine ihtiyaç duymaktayız.

Sosyal medya sayfalarımız, gruplarımız, haber akışlarımız ve kanallarımız, aşağıdaki üçüncü şahıslar tarafından idare edilmektedir:

Facebook sayfamız, Facebook tarafından, Facebook Veri Politikasına göre idare edilmektedir (www.facebook.com/privacy/explanation adresinde bulunabilir).

Twitter hesabımız, Twitter tarafından, Twitter Gizlilik Politikasına göre idare edilmektedir (www.twitter.com/en/privacy adresinde bulunabilir). 

Flicker hesabımız, Flicker tarafından, Flicker Gizlilik Politikasına göre idare edilmektedir (www.flickr.com/help/privacy adresinde bulunabilir).

Youtube kanalımız, Google tarafından, kendi gizlilik politikalarına göre idare edilmektedir (www.policies.google.com/privacy?hl=en adresinde bulunabilir).

LinkedIn sayfamız, LinkedIn tarafından, kendi gizlilik politikalarına göre idare edilmektedir (www.linkedin.com/legal/privacy-policy adresinde bulunabilir).

Wordpress sitemiz, Automattic tarafından, kendi gizlilik politikalarına göre idare edilmektedir (www.automattic.com/privacy adresinde bulunabilir).

Bu sosyal medya platformlarındaki takipçilerimiz hakkında bilgiyi, bunun için açık onayınızı almadan veya halka açık profiliniz kuruluşunuza bağlantılı olmadıkça (örn: LinkedIn) kendi sistemlerimize aktarmamaktayız.

Bizimle bu platformlar üzerinden irtibata geçerseniz, sosyal medya aracılığıyla size mesaj gönderebiliriz. Bu mesajları mümkün olduğunca kısa zamanda silmeyi hedeflemekteyiz.

Tanımlama bilgileri (çerezler) ve diğer izleme teknolojileri

Tanımlama bilgisi (çerez), web sitemizi kullandığınız zaman cihazınıza (örn. bilgisayar, akıllı telefon veya diğer elektronik aygıtlar) yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır.  Halihazırda web sitemizde tanımlama bilgisi kullanmamaktayız.

Haklarınız

Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca ücretsiz olarak bir takım haklarınız bulunmaktadır. Özetle, bu hakların arasında aşağıdakiler bulunur:

 • bilgilerin adil şekilde işlenmesi ve kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımıza ilişkin şeffaflık;
 • kişisel bilgilerinize ve işbu gizlilik politikasının ele almak üzere hazırlandığı bir takım diğer ek bilgilere erişim;
 • Varsa, bizim tuttuğumuz bilgilerinizdeki hataları düzeltmemizi talep etme;
 • belli durumlarda sizinle ilgili kişisel bilgilerin silinmesini talep etme;
 • sizinle ilgili bize sunmuş olduğunuz kişisel bilgileri, yapılandırılmış, yaygın kullanılan ve makineler tarafından okunabilir bir formatta alma ve belli durumlarda bu verileri bir üçüncü tarafa iletme;
 •  doğrudan pazarlama için sizinle ilgili kişisel bilgilerin işlenmesine herhangi bir anda itiraz etme;
 • otomatik olarak alınan ve sizin üzerinizde yasal etkileri olan veya benzer şekilde sizi önemli derecede etkileyen kararlara itiraz etme;
 • başka belli durumlarda kişisel bilgilerinizi sürekli olarak işlememize itiraz etme;
 • belli durumlarda kişisel bilgilerinizin işlenmesini başka türlü kısıtlama;
 • herhangi bir veri koruma kanununu ihlal etmemizden doğan zararlar için tazminat talep etme.

Bu hakların her biri hakkında, geçerli oldukları durumlar da dahil olmak üzere, daha fazla bilgi için Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu Başkanlığı'nın (ICO) Genel Verilerin Korunması Yönetmeliği uyarınca kişilerin hakları konusundaki Kılavuzuna başvurun.

Bu hakların herhangi birini kullanmak isterseniz, lütfen:

 • bize eposta gönderin, telefonla arayın veya bize yazın;
 • kimliğinizi belirlememiz için bize yeterli bilgi verin;
 • kimliğinizi ve adresinizi kanıtlayın (sürücü belgesi veya pasaportunuzun bir kopyası ve yeni tarihli bir hizmet faturası ya da kredi kartı ekstresi);
 • varsa, bir hesap numarası veya referans numaraları dahil, talebinizle ilgili bilgiler.

Kişisel bilgilerinizin güvenli tutulması

Kişisel bilgilerin kazara kaybolmasını ya da yetkisiz bir şekilde kullanılmasını veya erişilmesini önleyecek uygun güvenlik önlemlerimiz bulunmaktadır. Kişisel bilgilerinize erişimi, sadece gerçekten ticari amaçlı olarak bilmesi gerekenlerle sınırlıyoruz. Bilgilerinizi işleyenler, bunu sadece yetkili bir şekilde yapacaklar ve gizlilik yükümlülüğüne tabidir.

Veri güvenliği ihlali şüphesi ile ilgilenecek prosedürlerimiz de bulunmaktadır. Yasal olarak yapmamız gerektiğinde, veri güvenliği ihlali şüphesi konusunda sizi ve geçerli denetleyicileri bilgilendireceğiz.

Şikayetlerinizi nasıl bildirirsiniz?

Bilgilerinizi kullanmamız konusundaki soru veya endişelerinizi çözebileceğimizi umuyoruz.

Özellikle Avrupa Ekonomik Alanında faaliyet gösteriyor, yaşıyor iseniz veya iddia edilen veri koruma ihlali bir EEA devletinde meydana geldiyse, Genel Verilerin Korunması Yönetmeliği,  size ayrıca denetleyici bir makam nezdinde şikayet etme hakkını da vermektedir. Birleşik Krallık'taki denetleme makamı Bilgi Komisyonu Başkanı'dır ve https://ico.org.uk/concerns/ adresinden veya 0303 123 1113 numaralı telefondan irtibata geçilebilir.

Bu gizlilik politikasındaki değişiklikler

İşbu web sitesi gizlilik politikası 20 Ağustos 2020'de yayınlanmış ve son olarak 20 Ağustos 2020'de güncellenmiştir.

Bu web sitesi gizlilik politikasını bazı zamanlarda değiştirebiliriz, değiştirdiğimizde, minör değişiklikler olduğu zaman size eposta değişim anında ve işleme amacında değişiklik, kim olduğumuz hakkındaki ya da kişisel bilgilerinizi kullanımımız konusuyla ilgili haklarınızı nasıl kullanabileceğiniz gibi majör değişiklikler için size eposta ile önceden haber vereceğiz.

Bizimle nasıl irtibata geçersiniz?

Bu gizlilik politikası veya sizi hakkınızda bulundurduğumuz bilgiler hakkında sorularınız varsa, bizimle irtibata geçin.

Bizimle irtibata geçmek isterseniz mail@rvmsystems.com adresine eposta gönderiniz

RVM Systems AB, Dackevagen 33, 177 34 Jarfalla, Sweden adresine yazın. İlave yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu web sitesi gizlilik politikası hakkında başka bir formatta (örn: sesli, büyük yazı karakterli, körler alfabesi) daha fazla bilgi isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin (bkz. aşağıda yer alan 'Bizimle nasıl irtibata geçersiniz' bölümü).

TOP